Od dziś (1 sierpnia br.) można korzystać z kolejnych usług na Portalu PZGiK (https://pzgik.geoportal.gov.pl/imap/). Serwis pozwala na składanie wniosków o udostępnienie danych z centralnej części państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Zapraszamy do korzystania z nowych modułów i zgłaszania opinii na temat funkcjonalności systemu. Wystarczy założyć konto w systemie i zamawiać dane jak w sklepie internetowym.

Obok dotychczas dostępnego modułu pozwalającego za na obsługę wniosków o okresowy dostęp do usług systemu ASG-EUPOS można przesyłać wnioski o udostępnienie:

  •  zintegrowanych kopii BDOT10k,
  •  map topograficznych,
  •  map tematycznych i specjalnych,
  •  rejestru osnów,
  •  ortofotomapy,
  •  Numerycznego Modelu Terenu

Portal PZGiK obsługuje płatności online. Dodatkowo na stronie serwisu można błyskawicznie zweryfikować numer posiadanej licencji. Za pośrednictwem serwisu użytkownicy mają także dostęp do danych zwolnionych z opłat. Informacje z rejestrów PRG, PRNG, BDOO, udostępniane są bez konieczności składania wniosku.

Od 1 kwietnia za pomocą portalu całkowicie automatycznie obsłużonych zostało ponad dwa tysiące wniosków o dostęp do usług systemu ASG-EUPOS. To prawie cztery razy więcej niż wniosków przekazanych w tym czasie drogą tradycyjną. Korzystając z portalu wszelkie formalności z udostępnieniem danych załatwimy bez wychodzenia z domu. Indywidualne konto użytkownika pozwala na śledzenie realizacji wniosku.

W przypadku pytań lub uwag dotyczących uruchomionych usług prosimy o kontakt na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 12 684 82 22